Białe plamki na penisie i nieprzyjemny zapach

Witam! Mam problem, który pojawił mi się kilka LAT temu na penisie pojawiły mi się białe plamy, do tego od czasu do czasu czuję nieprzyjemny zapach wczesniej nie martwiłem się tym ale teraz się boje co to może byc, na naplętku mam takie plamki http://iv.pl/images/87370949528662741960.jpg i wydaje mi sie że to z nich pochodzi ten nieprzyjemny zapach. W dodatku wokół całego penisia mam takie plamk http://iv.pl/images/70905836183605217017.jpg i nie wiem co to może być pomoże ktoś ?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zamieszczone przez Pana zdjęcia wskazują, że są to plamki Fordyce'a. Zdecydowanie nie powinien mieć Pan zatem powodów do niepokoju. Jest to bowiem objaw zaburzeń pracy gruczołów łojowych. Zmiany stanowią jedynie defekt kosmetyczny i nie mają związku z żadnym schorzeniem. Leczenie zmian jest wprawdzie możliwe, aczkolwiek zdecydowanie nie jest konieczne. A propos nieprzyjemnego zapachu to może być on wynikiem infekcji lub zaniedbań higienicznych. Bez wątpienia nie ma jednak związku z opisanymi zmianami.