Białe plamki na wargach, w kącikach ust i na dziąsłach a grzybica

Witam. Od jakiegoś czasu po obudzeniu się na wargach,w kącikach ust,czasami na dziąsłach pojawiają się białe plamki.Myślałem,że to nic poważnego i się tym nie przejmowałem,jednak dziś skłoniłem się do sprawdzenia i ...zamarłem - gdy tylko zobaczyłem słowo grzybica.Nie byłem chory,osłabiony,nie brałem antybiotyków,ogólnie byłem zdrowy.Pytanie ogólne : jak się tego pozbyć? Planuję kupić jodynę,orofar,zmienić dietę.Jakie jeszcze leki bez recepty mogą mi pomóc? Coś do płukania ust?Herbaty ziołowe?

Witam
Radziłabym zacząć od wizyty u lekarza- stomatologa, laryngologa lub internisty. Leczenie na własną rękę może przynieść więcej szkody. Przede wszystkim na początku należy ustalić co to za dolegliwość- może to wcale nie grzybica.

Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk

przede wszystkim nie leczymy się sami
należy zgłosić się do periodontologa - to lekarz zajmujący się leczeniem chorób błony śluzowej jamy ustnej
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. Najlepiej u lekarza zajmującego się chorobami błony śluzowej i dziąseł ( periodontolog ). Po przeprowadzonym badaniu wdroży właściwe leczenie.