Białe plamki na zębach rocznego dziecka

moja córka ma rok za kilka dni, ma 4 ząbki na górze i niestety zauważyłam na wszystkich białe plamki, wypija ok 550 ml mleka, czy to nadal może być spowodowane brakiem wit D czy to próchnica?

Witam. Podstawowa sprawa czy myje Pani ząbki dziecka i czy dziecko pije mleko w nocy. Te białe plamki mogą być płytką nazębną ( jeśli zęby nie są myte), lub pierwszym objawem tzw. próchnicy butelkowej) jeśli dziecko pije mleko w nocy. Proszę pamiętać, że ząbki dziecka myjemy od momentu ich wyrośnięcia ( są specjalne szczoteczki zakładane na palec) szczególnie przed snem i nie podajemy w nocy mleka ani słodkich herbatek. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Ani jedno ani drugie , przyczym moze byc kilka na razie bym sie tym nie przejmowal , może z czasem ząb się zmineralizować równomiernie i problem z głowy.
Wydaje się że to nic poważnego