Białe plamki obok skrzepu i szczękościsk po usunięciu dolnej ósemki

2 dni temu miałam usuniętą dolną ósemkę, która była częściowo zatrzymana. Nie mam szwów. Wszystko do tej pory robiłam z zaleceniami dentysty. Dziś zauważyłam, że mam obok skrzepu białe plamki, czy to normalne? Dodatkowo wystąpił szczękościsk (usta mogę otworzyć "na dwa palce"). Czy muszę się zgłosić na konsultację?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

objawy pozabiegowe - nawet do 3 dni po zabiegu - mogą się nasilać i utrzymywać do 2 tygodni
"białe" to najprawdopodobniej włóknik czyli "dobrze"
najważniejsze żeby nie został wypłukany skrzep
jeśli dolegliwości będa się nasilały to proszę w poniedziałek zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg
gdyby bolało bardziej polecam DEXAK SL dostępny bez recepty
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Objawy, które Pani opisuje są normalną reakcją organizmu po usunięciu zęba ( szczególnie ósemki ). Proszę się nie martwić, tylko postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.
Gdyby jednak dolegliwości nie zmniejszały się, proszę zgłosić się do gabinetu.