Białe plamy dookoła dziąsła i zaczerwienienia po zabiegu oczyszczania dziąsła i kieszonki pomiędzyzębowej

Witam, tydzień temu miałam wykonany zabieg oczyszczania dziąsła i kieszonki pomiędzyzębowej. Po dwóch dniach od zabiegu zauważyłam białe plamy dookoła dziąsła i zaczerwienienie pod tymi plamkami. Moja dentystka sugeruje, że to normalne po takim zabiegu i zaleciła smarowanie dziąsła maścią Ledermix. Nie widzę żadnej poprawy. Oprócz tych plamek po zewnętrznej i wewnętrznej stronie dziąsła, nie mam innych objawów. Co to może być ? Czy to jakiś stan zapalny ? Boję się infekcji. Może zmienić dentystę ? Proszę o poradę.

Proszę dać tkankom czas na wyleczenie po zabiegu. Jeżeli za m-c nadal będzie widziała Pani podobne objawy może się Pani zacząć niepokoić. Na razie to co Pani opisała to fizjologia.

lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl