Białe plamy na skórze - co to może być? proszę o pomoc...

Na moim ciele od 12 roku życia pojawiają się białe plamy, po pewnym czasie znikają, najpierw są czerwone i chropowate, potem stają sie białe, strasznie swędzą i nie można przestać sie drapać. Teraz mam 23 lata i plamy pojawiają się od ostatnich 6 lat tylko na nogach i ramionach. Byłam już prywatnie u 6 dermatologów i każdy przepisuje mi leki claritine, jakieś sterydy itp. Sterydy przestały już na mnie działać, nic mi nie pomagają, a moja wątroba wygląda już od nich pewnie jak u 60-letniego pijaka. Nie mogę znaleźć dobrego dermatologa. Co to może być? Błagam o pomoc...
23 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Prawdopodobnie zmiany mają podłoże alergiczne.
W pierwszej kolejności należy ustalić co jest przyczyną wystąpienia alergii – wskazane jest wykonanie testów alergicznych w celu wykrycia ewentualnych alergenów.
Jeżeli dotychczas wizyty u dermatologów nie przyniosły efektów, warto rozważyć wizytę u innego specjalisty, a mianowicie alergologa.

W czasie oczekiwania na wizytę proszę uważnie obserwować w jakich okolicznościach dochodzi do nasilenia zmian skórnych – przyczyną może być między innymi  produkt spożywczy, kosmetyk, środek czystości.
Polecam również portal poświęcony alergii: www .abcalergia .pl, zamieszczone są tam liczne informacje na ten temat.

Pozdrawiam.