Białe plamy na stałych zębach u 7-letniej córki

Witam mojej 7-letniej córce wyrastają zęby stałe na których są białe plamy co to jest i czy da się z tym coś zrobić?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

należy zgłosić się do stomatologa dziecięcego
warto również zastanowić się nad dietą i częstotliwością przyjmowania pokarmów
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Witam!
Biale plamy na zębach stałych są najczęściej efektem nieprawidłowości w czasie ich mineralizacji... Przyczyn może być wiele,np.antybiotyki i inne silnie działające leki przyjmowane przez dziecko w okresie wczesnego dzieciństwa,czy nadmiar fluoru,ale także nieprawidłowa higiena prowadząca do odwapnienia szkliwa... Musi to okreslić lekarz na podstawie wywiadu i badania. Leczenie plam na szkliwie zależy od ich przyczyny i to też musi określić lekarz, proszę więc wybrać się do dentysty,najlepiej specjalisty stomatologii dzieciecej.
Pozdrawiam.