Białe plamy na wardze po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego

Witam, 3 tygodnie temu miałam wstrzykiwany kwas hialuronowy aliaxin w usta (w górna wargę poszło ok 0,3 ml), wczoraj ponownie miałam wstrzyknięty ten sam preparat w górna wargę (1ml). Kilka godzin po zabiegu pojawiły mi sie białe plamki na górnej wardze troche po wewnętrznej stronie ust (widać jak naciągane usta albo bardzo mocno sie uśmiechnę). Co to jest? Czy to zniknie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecam wizyte u lekarza wykonującego zabieg celem oceny problemu. Pozdrawiam

Witam
To, co Pani opisuje, może być widocznym po podaniu kwasem hialuronowym. Jeżeli kwas nie był podany zbyt powierzchownie, powinno to zniknąć. Jeżeli będzie się utrzymywało, proszę skontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Konieczna będzie konsultacja pozabiegowa, którą przeprowadza się 2 tyg po przeprowadzonym zabiegu. Opis zmian jest niecharakterystyczny, dlatego konieczne będzie badanie przeprowadzone bezpośrednio przez lekarza w gabinecie.