Białe plamy na zębach a stosowanie żelu ApaCare

Witam Czy żel apacare można nałożyć na zęby palcem i trzymac preparat w buzi i po jakim czasie będą efekty zniknięcia białych plam.

Żel można nanosić szczoteczką lub palcem. Stosuje się go po umyciu zębów. Białe plamy, prawdopodobnie chodzi o fluorozę. Tego rodzaju zmiany nie znikną po stosowaniu domowych sposobów. Konieczna jest wizyta w gabinecie i dokładna diagnostyka.

Witam. Nie ma specjalnego znaczenia czym nałoży Pan żel na zęby, można go nanieść szczoteczką lub palcem, po ich uprzednim oczyszczeniu pastą ApaCare. Po zabiegu nie wolno płukać jamy ustnej. ApaCare & Repair można stosować raz lub dwa razy dziennie. O ile nakładany jest raz dziennie to korzystniej jest wykonać to wieczorem. Dla zwiększenia skuteczności żelu, można zastosować szynę dwa razy dziennie przez 10 minut. Czas zależy od tego jak mocno zdemineralizowane są Pana zęby. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Hydroxyapatyt lepiej jest wcierać, oraz nie używać w tym czasie wysoce procentowych preparatów z fluorem. Cas do znikniecia białych plam jest indywidualnie długi i zależny od głebokości zmian