Białe poziome paski na paznokciach

Witam. Od 2 lat mam na paznokciach białe poziome paski, które przesuwają się wraz ze wzrostem paznokcia. Dodam, ze jem bardzo dużo warzyw, owoców i produktów mlecznych i nie jem mięsa. Czym może to być spowodowane?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej jest to oznaka grzybicy paznokci. Warto zastosować odpowiednie leczenie. np Daktarin. bądź Clotrimazol. Proszę także zapoznać się z tym artykułem. Czasami kuracja maściami nie jest skuteczna, wtedy to warto udać się do dermatologa.