Białe przebarwienia na zębach po ściągnięciu aparatu

Witam, jestem po ściągnięciu aparatu ortodontycznego, na jednym zębie zauważyłam że pozostał mi biały ślad , zapewne źle doczyszczałam zamek na tym zębie,czy jest możliwość usunięcia tego za pomocą jakiejś pasty, żelu?(bardzo prosilabym, o ile to możliwe, o jakąś dokładną nazwę) Nie jest to jakaś znaczna zmiana, tylko lekkie przebarwienie.

Jeśli zmiana jest twarda i gładka - warto spróbować Tooth Mousse. Preparat zawiera amorficzny fosforan wapnia i w trakcie dłuższej aplikacji potragi takie zmiany zremineralizować. Jeśli zmiana jest miękka lub chropawa - czas na interwencję mechaniczną i wypełnienie ibytku. Pozdrawiam

Lek. dent. Marcin Dolecki

miejsca demineralizacji po zamkach są dość częstym powikłaniem leczenia ortodontycznego
proszę zgłosić się z tym problemem do gabinetu stosującego technikę ICON
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani zgłosić się do gabinetu stomatologicznego - jeśli po badaniu okaże się, że biała plamka jest demineralizacją, będzie można zastosować zabieg infiltracji ( ICON ).