Białe rozstępy pojawiające się u 20-latki

Witam, mam 20 lat, jestem kobietą. Od kilku miesięcy na moim ciele powstają białe rozstępy. Nie odchudzałam się, nie przytyłam, nie przemęczałam fizycznie, nie jestem w ciąży. Co może być przyczyną moich rozstępów? Jest ich ciągle coraz więcej i w różnych miejscach na ciele. Jak mogę się ich pozbyć, choć wiem, że to do końca nie jest możliwe. Jakie domowe sposoby mogę używać aby zaprzestać ich powstawaniu? Stosuję masaż e i balsamy.

Może Pani spróbować używać oliwki do ciała lub kosmetyków przeciw rozstępom dla kobiet w ciąży, (np. Mustella). Dobrze byłoby skonsultować się w gabinecie medycyny estetycznej gdzie można uzyskać poradę i wybrać zabiegi wspomagające, np. laser CO2, Venus Freeze, itp.

Jesli chodzi o rozstępy, to najczęściej wynikają ze zwiększonej masy ciała, ponadto wpływ na ich powstanie mogą mieć zarówno czynniki genetyczne jak i hormonalne oraz stosowanie niektórych leków. Warto przeanalizować ze specjalistą przyczynę ich powstawania u Pani. Problem polega na zaburzeniach wytwarzania kolagenu. O skuteczności leczenia decyduje nie tylko dobór terapii ale również wygląd zmian. Skuteczność kuracji jest wysoka, gdy są czerwone lub fioletowe, ponieważ oznacza to,że prążki są w fazie zapalnej. Niestety jeśli zmiany są koloru perłowo-białego, oznacza to,że przeszły już w fazę bliznowacenia. W tej sytuacji możemy uzyskać wygładzenie powierzchni skóry , z niewielką zmianą koloru. Najskuteczniejsze metody leczenia rozstępów to: peelingi lekarskie, mezoterapia igłowa, kwas hialuronowy, radiofrekwencja, laseroterapia i niezależnie od metody masaże.