Białe skupisko krostek na żołędziu – czy to coś poważnego?

Witam! Pojawiły mi się na penisie malutkie białe plamki, dokładnie na żołędzi - jest ich mnóstwo. To miejsce dodatkowo jest zaczerwienione. Nie swędzą, nie bolą, nie pieką, nie odczuwam żadnych objawów, poza tym że to nie wygląda najlepiej. Skóra penisa jest jakby pocięta. Zauważyłem to 5 miesięcy temu, byłem raz u dermatologa, gdzie to wtedy tak nie wyglądało i lekarz powiedział, że to nic takiego. Przepisał mi maść E***. Niestety bez zmian, albo i gorzej. Mam wrażenie, że po prostu przez ten okres to się bardziej rozeszło i rozwój się zatrzymał. Zdjęcia: http://img808.imageshack.us/i/penisw.jpg/ http://img30.imageshack.us/i/penis2u.jpg/ http://img31.imageshack.us/i/penis3l.jpg/ Nie widać tak bardzo białych krostek, ale proszę je uwzględnić. Bardzo proszę o pomoc! Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Niestety przesłane przez Pana zdjęcia nie są wyraźne, tzn. nie widać dokładnie powierzchni skóry, co uniemożliwia dokładne obejrzenie zmian. Ze względu na zastosowane leczenie można stwierdzić, że lekarz rozpoznał grzybicę. Osobiście także skłaniałabym się do takiego rozpoznania. Konieczna jest powtórna wizyta u specjalisty (może Pan skonsultować się z innym lekarzem), który będzie mógł dokładnie obejrzeć zmianę pod dermatoskopem. Być może konieczne będzie pobranie materiału z prącia i wykonanie badania mykologicznego, które pozwoli zastosować leczenie celowane.
Grzybica prącia jest zwykle bezobjawowa lub występuje w postaci zmian skórnych. W porównaniu do kobiet rzadko spotykany jest świąd czy pieczenie.
Pozdrawiam