Białko C-reaktywne a morfologia krwi

Witam chciłabym o pomoc w konsultacji wynikiów badań krwi u 5 latki : Badania morfologi w normie po za Mono% 16,1 , glukoza 138 ast 53,00 , biało C-reaktywne 47,03 . co oznacza taki wynik u córki??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik monocytozy wymaga interpretacji w oparciu o pełną morfologię. Poziom glukozy jest podwyższony, aczkolwiek czy dziecko na pewno było na czczo podczas badania? Poziom AST jest podwyższony co wskazuje na uszkodzenie komórek wątroby. Podany poziom CRP świadczy natomiast o stanie zapalnym. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą pediatrą, który zestawi wyniki badań ze stanem klinicznym dziecka.