Białko roślinne w diecie

Z czym łączyć białko roślinne np z grochu fasoli soczewicy ryżu by dobrze organizm przyswoil? Czy nie koniecznie trzeba z czymś łączyć? Pozdrawiam; -)

Między białkiem strączkowymi a zbożowym jest przepaść. Rośliny strączkowe nie potrzebują wzmacniaczy do przyswajania, a kasze i i zboża należy łączyć z białkiem zwierzęcym - jajkiem, twarogiem, mięsem, rybą, kurczakiem itp. Pozdrawiam