Białkomocz i kłębuszkowe zapalenie nerek a konieczność ich usunięcia

Witam, mój mąż był u nefrologa ponieważ miał białkomocz i dowiedział się że prawdopodobnie ma kłębuszkowe zapalenie nerek, teraz czeka na biopsję nerek i przy okazji na wycięcie migdałków. Mąż boi się że za jakiś czas może stracić nerki i jak będzie funkcjonował (ma 26 lat). Boi się też o pracę ponieważ pracuje na kopalni, a słyszał o jakiś przeciwwskazaniach co do ciężkiej pracy. Chciała bym się dowiedzieć czy faktycznie nerki przestaną działać i czy będzie mógł pracować tam gdzie pracuje ?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli choroba się potwierdzi, a zastosowane leczenie (głównie sterydoterapia) nie będą pomocne to istnieje ryzyko utraty funkcji nerek. Kłębuszkowe zapalenie nerek jest przeciwwskazaniem do ciężkiej pracy fizycznej.