Biały nalot na dziąsłach po usunięciu zęba

Tydzien temu miałam chirurgicznie usuwane dwie osemki, dolna o górna. Dzisiaj jest szósty dzien i martwi mnie bialy nalot na dziaslach w okolicy szwow i siódemki oraz niezbyt fajny zapach z ust.Czy moze byc to nalot związany z tym ze nir wkładam teraz tak głęboko szczoteczki do zebow? Nic mnie nie boli. Czy moge juz normalnie myc tam zeby. Czy jest możliwość ze sobie cos jesscze zrobię ze skrzypem? W dniu zabiegu dostałam antybiotyk na tydzien. Czy to jest cos poważnego?

Jeśli coś Panią niepokoi najlepiej udać się na kontrolę do stomatologa, który zobaczy jak goi się rana. Po ekstarkcji zębów proces gojenia przebiega u każdego w innym tempie. Nierzadko towarzyszy temu nieciekawy zapach z ust i posmak. Możliwe, że przez ograniczone możliwości higieny w tej okolicy dziąsła są w stanie zapalnym. Jeśli z ranami nie czuje Pani nic niepokojącego jak najbardziej można wrócic do prawidłowej higieny tej okolicy. Zaleca się również używanie szczoteczki przeznaczonej po zabiegach chirurgicznych (są to szczoteczki delikatniejsze miekkim włosiem). Może Pani również płukać jamę ustną płynem odkażającym np Eludril (nie dłużej niż 2 tygodnie) zgodnie z zaleceniami na ulotce.