Biały nalot na języku, grzybica pochwy, gazy, odbijanie, nietolerancja pokarmowa i utrata wagi

Witam.Mam ogromny problem od lipcai jestem zrezygnowana.Przez 3 miesiące panikowałam ze moge miec nowotwór i najprawdopodobniej przez to rozrosła mi sie grzybica.Mam biały nalot na języku ktory piecze grzybice pchwy oraz jelit burczenie gazy odbijania do tego wielka nietolerancje pokarmową.Jestem na diecie ale bardzo schudłam przy wzroscie 172 mam 53 kg.Bardzo sie tego boje nic mi nie pomaga objawy nie mijaja.Lekarz kazał brac probiotyki i zioło Pau darco.Nic nie pomaga.Prosze pomózcie.Ania

Dzień dobry. Pożywką dla grzybów jest cukier, dlatego przede wszystkim należy wyeliminować wszelkie produkty zawierające go, czyli: cukier, słodycze, soki owocowe, słodkie napoje, lody, budynie, miód, dżemy, owoce kandyzowane, owoce świeże, suszone i mrożone, wyroby cukiernicze, niektóre sosy (np. keczup), słodki nabiał, białe pieczywo, makarony, pierogi, naleśniki, ciasta i inne wyroby z białej mąki. Oprócz tego należy wyeliminować sery pleśniowe, alkohol i produkty zawierające drożdże (np. piwo, pizza, ciasto drożdżowe).
Natomiast co należy jeść:
- wskazana jest duża ilość warzyw, w tym także warzywa strączkowe
- można spożywać grykę (kasza gryczana, płatki gryczane, mąka gryczana), kaszę jaglaną, jęczmiennią, płatki jaglane, żytnie, owsiane, ryż pełnoziarnisty, pieczywo żytnie pełnoziarniste na zakwasie
- nabiał (naturalny, bez owoców i żadnych dodatków): jogurty, kefiry, maślanka, twarogi
- mięso, ryby, jaja
- oleje roślinne nierafinowane: oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany, olej rydzowy, olej kokosowy, awokado, niewielkie ilości masła oraz orzechy i pestki. Pomocny w walce z grzybami jest zwłaszcza olej kokosowy, który zawiera unikalne kwasy tłuszczowe działające przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie i antywirusowo (polecam artykuł: http://dietetycy.org.pl/olej-kokosowy/)
- należy pić dużo wody mineralnej niegazowanej, można także pić soki warzywne i herbatki ziołowe
- wskazana jest też suplementacja probiotyków.
Po kilkutygodniowej kuracji można zacząć powoli wprowadzać świeże owoce, a następnie przetwory z mąki pszennej razowej.

Nie napisała Pani na jakie produkty występuje u Pani nietolerancja, więc w tej kwestii nie mogę nic doradzić. Aby udzielić dokładniejszych zaleceń niezbędny jest wywiad dietetyczny.
Pozdrawiam.