Biały nalot na języku i krostki a kandydoza ogólnoustrojowa

Od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie lekko białawy język z dwoma krostkami z tyłu a dziś zobaczyłem kilka takich jakby pypków z przodu języka. Jakiś czas temu brałem Duomox przez 7 dni. Od mniej więcej miesiąca czuję się dziwnie- mam osłabienie, zawroty głowy, ciągłe zmęczenie...Czy to może być kandydoza ogólnoustrojowa? Czy po zaledwie tygodniu stosowania antybiotyku mogla by się rozwinąć grzybica całego organizmu? Dodam, że w wymazie z gardła wyszły pojedyncze candidy. Co to może być?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Uogólniona to zbyt pochopne słowa. Jest to raczej wynik grzybicy jamy ustnej.