Biały nalot na języku i kwaśny oddech na głodówce oczyszczającej

Witam, od trzech dni jestem na głodówce oczyszczającej, piję wodę i różne herbaty, wcześniej odżywiałam się głównie słodyczami i białym chlebem. Dzisiaj odkryłam gruby biały nalot na języku, a od paru dni zaobserwowalam mocno kwaśny oddech. O czym świadczą te objawy? Czy mam powody do niepokoju czy to normalne przy głodówce? Pozdrawiam.

Witam Panią,

Po pierwsze radziłabym zakończyć głodówkę. Zdecydowanie odradzam tego typu działania! Czasem zaleca się 1-2 dniową ,,głodówkę'' w czasie której spożywa się jedynie owoce i warzywa oraz pije czystą wodę mineralną ale to w wyjątkowych okolicznościach w celu detoksykacji organizmu. O tego typu sprawach może zadecydować lekarz. Pani pisze że jest już o samej wodzie i herbatach 3dzień to zbyt długo i w ten sposób zwolni Pani swoją przemianę materii. Może Pani przez ten czas stracić na wadze jednak po pewnym czasie kilogramy wrócą i to bardzo możliwe że z nawiązką (efekt jo-jo). Osłabi Pani również i wygłodzi swój organizm co może nieść za sobą inne negatywne skutki.

Nieświeży oddech i nalot na języku mogą być skutkiem nadmiernej produkcji soków żołądkowych. Organizm je produkuje ale nie ma czego trawić.

Proszę nie eksperymentować tylko zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Nalot na jezyku zwiazany jest brakiem scierania martwego naglonka w trakcie przyjmowania pokarmu prosze zaopatrzyc sie w specjalna szczoteczke do mycia jezyka
Pozdrawiam
Lek., lek.stom.Bogdan Jaremczuk