Biały nalot na języku, nieprzyjemny posmak i wysypka na rękach

Witam:) Proszę o poradę, jakie badanie wykonać: mam bialy nalot na języku, nieprzyjemny smak i zapach w ustach, wysypka na rekach a dokladniej kciukach która już ustapiła i ciągłe uczucie ciepła pomimo braku podwyższonej temperatury. Odwiedzalam tez ostatnio w szpitalu osobę chorą na ropień okoloodbytniczy w wypisie jest ze miał Acinetobacter baumannii czy mogłam się tym zarazić? Podstawowe badanie moczu - wynik dobry, krwi- anemia. Jakie badania wykonać aby zdiagnozować nalot ( posiew, wymaz) ? Dziękuję bardzo za pomoc!!!

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z lekarzem, który oceni język i stwierdzi koniecznosć wykonania posiewu, a także oceni zmiany skórne i zaproponuje dalsze postępowanie. Bez przeprowadzenia badania przedmiotowego nie moę udzielić bardziej pomocnej odpowiedzi, ponieważ objawy są niecharakterystyczne. Przy prawidłowej odporności jest bardzo mało prawdopodobne aby dosżło do zakażenia A.baumani.