Biały nalot na języku oraz wynik wymazu

W zwiazku z bialym nalotem na jezyku ktory meczy mnie od roku (nystatyna , zele nic nie pomaga} zrobilem sobie wymaz i tydzien pozniej odebralem. Wynik badania : Z badanego materialu w warunkach tlenowych nie wyhodowano drobnoustrojów chorobotwórczych Uwagi : Flora fizjologiczna górnych dróg oddechowych trzy plusy co to znaczy ? morfologia ok, czy to olac?, kiedys przejdzie samo?, czy to grozne?

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na wyhodowanie flory fizjologicznej czyli naturalnie występujących. Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.