Biały nalot na odbycie

na odbycie mam biały nalot, można go zdrapac, po pewnym czasie jest znowu, mam.wrazenie, ze skóra.przy.odbycie.jest wysuszona, czasami przy załatwianiu jest troszke krwi na papierze,czasami troche piecze, stolec jest twardy, mam wrazenie, ze czasem zielonkawy, myslalem, ze ten nalot,czasem przez niego swedzi, to grzybica, bralem flucorte 200mg przez tydzien, nie pomoglo, masc na grzybice tez, nie, co to moze byc?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ból, krwawienie, świąd są objawami hemoroidów. Należy jednak zweryfikować to podejrzenie konsultując swoje dolegliwości z lekarzem chirurgiem - proktologiem. Po badaniu klinicznym lekarz będzie w stanie określić przyczynę i wdroży odpowiednie leczenie lub zleci wykonanie badań dodatkowych. Stosowanie "w ciemno" leczenia może zaburzyć obraz kliniczny i utrudnić postawienie prawidłowej diagnozy.