Mężczyzna , 17 lat

Tak więc, mam 17 lat i mam problem z penisem. Domyślam się, że to grzybica. Objawy są następujące: biały nalot na żołędziu i pod napletkiem (zniknęło po dokładnym obmyciu) oraz zaczerwienienie. Miałem zapalenie ucha i stosowałem Augumentin... Objawy dostrzegam od około 4 dni. Chcę wiedzieć, jak mam to leczyć i czy konieczna jest wizyta u lekarza, a jak tak to u jakiego, dermatologa czy urologa... Gdy nic nie robię, nie odczuwam bólu jednak przy dotykaniu czuję lekkie swędzenie i lekki ból. Obawiam się tym bardziej, że planuję z dziewczyną rozpocząć stosunki seksualne (jeszcze nigdy tego nie robiłem), boję się jej reakcji. gdy jej to powiem. Z góry powiem, że do lekarza nie chcę iść, ponieważ sie wstydzę...

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Karolina Kropiewnicka-Buczek 45
Lek. Karolina Kropiewnicka-Buczek Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Bardzo prawdopodobne, że wystąpiła u Pana grzybica. Zażywał Pan w ostatni czasie antybiotyki, a to jest jeden z czynników ryzyka grzybicy. Na przyszłość podczas antybiotykoterapii warto stosować probiotyki (preparaty dostępne w aptece bez recepty lub po prostu spożywanie jogurtów) - zmniejsza to ryzyko wystąpienia grzybicy. Warto wprowadzić jogurty do swej diety nawet teraz - jeden jogurt dziennie.

Ze swoim problemem może Pan udać się do lekarza rodzinnego. Przepisze Panu zapewne doustny lek przeciwgrzybiczy oraz maść. Terapia nie jest ani specjalnie skomplikowana, ani długotrwała. Nie ma sie czego wstydzić - grzybica po antybiotykoterapii może się zdarzyc każdemu!

Do czasu wyleczenia, proszę unikać współżycia, aby nie zarazić partnerki.

Jednak jeśli tak bardzo nie chce Pan udać się do lekarza, może Pan spróbować użyć na miejsca zmienione maści przeciwgrzybiczej Clotrimazolium. Jest ona dostępna w aptece bez recepty, koszt około 3-4 zł. Proszę stosować ją na penisa, 2-3 razy dziennie, po uprzednim dokładnym umyciu tej części ciała. W przypadku braku poprawy w ciągu tygodnia, proszę udać się do lekarza.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.
  • Grzybica penisa – Grzybica narządów płciowych to w przypadku kobiet bardzo powszechna przypadłość. Zdarza się jednak, że cierpią na nią również mężczyźni. Zwykle schorzenie to przebiega bezobjawowo, dlatego też mężczyzna może nie wiedzieć, że coś mu dolega, do czasu, gdy okazuje się, że jego partnerka jest chora, a wtedy oboje muszą przyjmować leki.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach