Biały nalot na żołędziu - jak to leczyć?

Kilka miesięcy temu podczas stosunku zostało naderwane wędzidełko. Zagoiło się w miarę szybko, ale po jakimś czasie na żołędzi w rejonie gdzie łączyła się ona z wędzidełkiem pojawiły się białe przebarwienia naskórka. Plamki średnicy 1- 4 mm i jedna większa. Naskórek w tym miejscu wygląda tak jakby był martwy i nieukrwiony. Jest biały i dość widocznie kontrastuje z pozostałą częścią żołędzi. Po kilku tygodniach w jednym miejscu zaczął się tak jakby sam odklejać od zdrowej tkanki i można go było usunąć jak złuszczający się po opaleniźnie naskórek. Po jakimś czasie jednak skóra w tym miejscu znowu zrobiła się biała i nie reaguje na dotyk. Czym może być to spowodowane i czy da się jakoś to wyleczyć? Na pewno nie jest to żadna choroba weneryczna, bo mam stałą partnerkę, a poza tym ona nie odczuwa żadnych dolegliwości. Nie odczuwam żadnego bólu ani swędzenia w tym miejscu, ale chciałbym jakoś się z tym uporać.

ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Do naderwania wędzidełka dochodzi zwykle w przypadku krótkiego wędzidełka.
Zasadniczą konsekwencją, która może wynikać z tego urazu może być ból w trakcie współżycia, a nieleczone naderwane wędzidełko może skutkować bliznowaceniem tkanki w tym miejscu- powoduje to zmniejszenie elastyczności skóry i nasilenie objawów.
Być może do takiego procesu dochodzi u Pana.
Najlepszą metodą leczenia jest plastyka wędzidełka.
Proszę udać się na konsultację urologiczną. Specjalista po badaniu i zebraniu wywiadu oceni charakter problemu i zaproponuje najodpowiedniejsze postępowanie.
Pozdrawiam serdecznie!