Biały nalot pod skórą na penisie - co to jest?

Witam! Mam problem, otóż pod skórą na penisie zbiera mi się biały nalot (mam to już może trochę ponad rok, ale dopiero teraz postanowiłem się o to zapytać). Mam 17 lat trenuję regularnie od 10 lat. Jeśli chodzi o higienę, to myję się dwa razy dziennie codziennie, za każdym razem dokładnie czyszcząc członka (i nie tylko). Nalot jest koloru białego, brzydko pachnie, bez problemu można go zmyć chociażby palcem (zdjęcia), nic mnie nie swędzi, nic nie piecze, wszystko oprócz nalotu jest chyba w porządku. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Co mam robić? Jakieś leki na to? Najchętniej bym się nie udawał do żadnego lekarza. Pozdrawiam! Zdjęcia problemu: http://imageshack.us/photo/my-images/847/20110713110.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/695/20110713111.jpg/

Witam serdecznie!

Na wstępie chciałabym poinformować, że zdjęcie nigdy nie oddaje w pełni problemu i nie może stanowić ostatecznego rozpoznania. Zawsze wskazana jest osobista wizyta u specjalisty, który ma możliwość obejrzenia dolegliwości pacjenta.

Tym niemniej z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że uwidoczniona wydzielina to mastka. Jest ona mieszaniną produktów złuszczania nabłonka napletka, łoju, resztek spermy i moczu  oraz flory bakteryjnej. Mastka najczęściej zbiera się w rowku zażołędnym ,co ma miejsce także  w Pana przypadku. Potwierdzałoby to występowanie wzmożonego wydzielania mastki w Pana przypadku.

Jako że mastka jest wydzieliną fizjologiczną, do jej usunięcia wystarcza prawidłowa higiena okolic intymnych. W trakcie mycia wskazane jest odciąganie napletka i dokładne mycie całego prącia.

Jeżeli sama prawidłowa higiena nie pomaga lub mastka jest na tyle zbita, że utrudnia odciąganie napletka wskazana jest wizyta u dermatologa, który przepisze Panu odpowiednie leczenie farmakologiczne (dostępne jedynie na receptę).

Pozdrawiam