Biały nalot w całej jamie ustniej i czerwona plamka na języku

Witam.Mam nalot biały w całej jamie ustnej a oprócz tego na języku plamkę wyglądającą na mocno czerwoną jakby skóra,błona była zerwana i bardzo boli.Zaczęłem dzisiaj płukać nystatyną i brać osłonik ale nie bardzo wiem co to może być.Proszę mi powiedzieć co mam zrobić.Z góry dziękuję.Tomek-32 lata

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z infekcją grzybiczą.