Biały śluz przy bliskim kontakcie z chłopakiem - co jest nie tak?

Od pewnego czasu z pochwy wydostaje mi się biały śluz. Nie ma żadnego zapachu. Kiedy jestem blisko ze swoim chłopakiem (bez współżycia), to wtedy też się wydziela...;(
Nie wiem, co mam robić. Czy ja jestem na coś chora?
Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Trudno mi powiedzieć, jaki charakter ma ta wydzielina, ale jeśli nie posiada ona nieprzyjemnego zapachu, nie towarzyszą jej krwawienia/plamienia, to nie ma raczej powodów do niepokoju.
Podczas podniecenia wydziela się w pochwie naturalna wydzielina – lubrykat - której celem jest zapewnienie odpowiedniego poziomu nawilżenia w czasie stosunku.
Podczas dni płodnych wydziela się z kolei w szyjce macicy obfity, przejrzysty i rozciągliwy śluz, który zwiastuje gotowość do zapłodnienia. Po miesiączce natomiast oraz po owulacji, w fazie lutealnej, wydziela się zwykle śluz biały, nierozciągliwy. Tak więc każda część cyklu charakteryzuje się obecnością jakiejś formy śluzu szyjkowego, który może charakteryzować się różną obfitością w zależności od uwarunkowań indywidualnych, wieku, ogólnego stanu zdrowia, etc.

Pozdrawiam serdecznie!