Biały śluz u dziesięciolatki - jaka jest przyczyna?

Witam,
gdyż mam 10,5 lat. Nie mam miesiączki tylko śluz od 4 miesięcy. Dziś na majteczkach zauważyłam biały śluz a na nim malutkie kropeczki, w dodatku czerwone.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wchodzisz w okres dojrzewania i będziesz obserwować zmiany nie tylko wyglądu swojego ciała, ale i jego funkcjonowania. Jeśli nie odczuwasz świądu czy pieczenia w okolicach intymnych, to najprawdopodobniej zbliża się pierwsza miesiączka. Sam śluz świadczy o zmianach hormonalnych związanych z przebudzeniem się funkcji rozrodczych w Twoim organizmie.

Jeśli śluzowi i plamieniu towarzyszą niepokojące objawy, jak ból podbrzusza, świąd czy pieczenie - należy się udać do lekarza ginekologa dziecięcego.

Pozdrawiam serdecznie!