Biały, wodnisty śluz z pochwy - czy to normalny śluz czy objawy grzybicy?

Ze względu na ciągle powracające infekcje grzybicze jestem uczulona na dziwny śluz pochwowy. Od 2 dni mam dziwny, wodnisty śluz koloru białego, jednolitego, bez żadnych grudek, w sumie bez żadnego zapachu, nie odczuwam żadnego pieczenia ani dyskomfortu. Dodam, że okres skończył mi się 8 dni temu, 2 dni temu skończyłam kurację lekiem przeciwgrzybiczym. Co to jest? Czy to jest mój normalny, fizjologiczny śluz? Czy grzybica wróciła po 2 dniach po odstawieniu O***? Czy może to jakieś zaburzenia w naturalnej florze bakteryjnej pochwy, które manifestują się w ten sposób?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Z opisu wygląda na to, że śluz jest fizjologicznym śluzem szyjkowym. Na początku cyklu śluz szyjkowy jest zwykle mętny i nieprzezroczysty (np.biały), następnie w okresie owulacji staje się przezroczysty, ciągnący i lepki, gdy dni płodne się skończą śluz ponownie staje się mętny i nieprzejrzysty.

Jeżeli nie odczuwa Pani żadnych dolegliwości, prawdopodobnie leczenie było skuteczne. Jeżeli jednak wystąpi świąd, pieczenie, ból pochwy lub wydzielina będzie obfita lub brzydko pachnąca, należy udać sie do lekarza.