Bicie serca dziecka w 9-tygodniu ciąży

Pewnie nie raz juz byl poruszany ten temat a mianowicie. 11.03 bylam na wizycie kontrolnej u swojego gin okazalo sie ze ciaza ma 9 tyg od pierwszego dnia miesiaczki a zarodek jako 7tc wielkosci 10mm najgorsze jest to ze lekarz nie widzial bicia serca. Zaniepokojona pojechalam z narzeczonym do szpitala gdzie wykonano mi kolejne usg i ta sama diagnoza. Czy jest szansa ze serduszko mojej fasolce jeszcze zabije? Dodam ze jest to moja druga ciaza. Pierwsza bez problemow. Teraz nie odczowalam nic zadn

Bicie serca płodu przy tak dużym zaawansowaniu ciąży powinno być już widoczne w USG. Najczęściej jednak widoczność serca płodu uzależniona jest także od zastosowanej aparatury do USG. Myślę, że kontrola USG za około 2 tygodnie jednoznacznie powinna odpowiedzieć czy u płodu prawidłowo rozwija się serce.