Bieganie a odchudzanie nóg

Witam, ostatnio zaczęłam biegać aby poprawić swoją kondycję fizyczną ale przede wszystkim aby schudnąć. Najbardziej zależy mi na odchudzeniu nóg. Chciałabym aby były szczupłe i smukłe. Niestety obawiam się że zamiast spalenia tkanki tłuszczowej wyrobie sobie mięśnie czego bym nie chciała. Co mam robić aby biegając wyszczuplać i wysmuklać sobie łydki i uda, a nie wyrabiać specjalnie przy tym mięśni ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na pośladki i nogi najlepsze są ćwiczenia angażujące mięśnie z tych właśnie partii ciała. Będą to przysiady, ćwiczenia ze skakanką, jazda na rowerze (również stacjonarnym), jazda na rolkach czy łyżwach i wiele innych. Zestawy ćwiczeń znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Dobrym sportem na ukształtowanie sylwetki jest taniec. Niestety należy liczyć się w faktem rozwoju/rozrostu mięśni. Chciałbym jednak nadmienić iż ukształtowany mięśeń z pewnością dużo lepiej rzeźbi sylwetkę.