Bieganie i bóle łydek

Witam. Biegam od kilku miesięcy, a od kilku tygodni na twardej nawierzchni (wcześniej polne drogi). Niestety od około 2 tygodni mam problem z łydkami. Są jakby z ołowiu. Szczególnie lewa. Kilkudniowe przerwy troszkę pomogły, ale ból nie zniknął. Mimo bólu dalej biegam i czasami po paru minutach jakoś to rozbieguje i nie jest najgorzej. Ale czasami po bieganiu aż kuśtykam. Dodam, że w wakacje biegałam dłuższe trasy i łydki nie bolały. Będę wdzięczna za jakieś rady co mogę zrobić aby ból zniknął.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może Pani spróbować suplementacji preparatami magnezu i wykonywać solidne rozgrzewkę przed biegiem.
Pozdrawiam

Bieganie po twardej powierzchni będzie powodowało ból (zła amortyzacja). Rozwiązaniem, które pomaga są specjalne buty lub gruba wkładka filcowa, która poprawi amortyzację. Dodatkowo trzeba popracować nad techniką biegu - to zadanie dla fizjoterapeuty, który po wykonaniu testów nauczy jak prawidłowo obciążać stopę - należy odjąć z pięty a dodać na palce.

Polecam ćwiczenia stóp na siedząco
https://www.youtube.com/watch?v=PjMqqvYv-nE