Bieganie przy astmie

Witam, chciałabym zapytać czy mając astmę można biegać? czytałam na jakiejś stronie że jest to nawet wskazane ale bieg nie może trwać dłużej niż 30 minut..czy to prawda?

Aleksander Ropielewski

Można biegać i jest to wskazane. Należy jednak pamiętać o właściwej i celowej rozgrzewce, która przygotuje układ oddechowy do wysiłku oraz o zabraniu ze sobą na trening inhalatora z lekiem rozkurczającym oskrzela o szybkim działaniu na wypadek duszności.