Bieganie przy niewydolności zastawek żylnych

Czy z niewydolnością zastawek żylnych i żylakami kończyn dolnych można wyczynowo biegać tzn szybkim tempem po 10-15km co 2-3 dni?

Witam
Może Pan biegać, ale żyły powinny być uciśnięte specjalnymi podkolanówkami przeciwżylakowymi. Teraz również w sklepach sportowych są dostępne wyroby profilaktyczne uciskające. Ważne, żeby kompresja była stopniowana, a jej stopień dobrał lekarz.
pozdrawiam
Iwona Radziejewska