Bieganie w miejscu w celu schudnięcia

czy biegiem w miejscu da się schudnąć? jeśli tak to z jaką częstotliwością i jak długo?

Ażeby obniżyć masę ciała musi Pani wykreować deficyt energetyczny - to oznacza, że ilość przyjmowanej energii powinna być mniejsza niż ilość energii zużywanej przez organizm. Jeżeli więc bieganie w miejscu przyczyni się do zwiększenia wydatku energetycznego to może Pani obserwować zmniejszenie masy ciała. Warto jednak zauważyć, że taka aktywność jest dużo mniej efektywna niż rzeczywiste bieganie czy trening siłowy, a satysfakcjonujące efekty uzyskuje się przeważnie łącząc odpowiednią dietę z celowanym wysiłkiem fizycznym.

Witam,

nie podaje Pani żadnych informacji na swój temat - waga, wzrost, styl życia, dieta, więc nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie.
Zdrowe i bezpieczne odchudzanie to około 0,5 do 1 kg tygodniowo przy połączeniu diety oraz aktywności fizycznej.
Proszę doprecyzować pytanie na mojego maila a postaram się pomóc.
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,
każda forma aktywności fizycznej powoduje zużycie energii,kalorii. Połączona z odpowiednią ilość kcal dostarczanych w pożywieniu (ilość wyliczona np na podstawie Pani wieku, wagi, wzrostu, aktywności fizycznej ) będzie wpływała na deficyt energetyczny i tym samym redukcję masy ciała. Intensywność wysiłku należy dopasować odpowiednio do Pani kondycji, oczekiwanych efektów. Najważniejsze to zachować systematyczność w ćwiczeniach.

pozdrawiam
Małgorzata