Bieganie w płaskim obuwiu a kontuzje

czy bieganie w plaskim obuwiu wzmacnia czy naraza na kontuzje?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Bieganie w płaskim obuwiu może powodować kontuzje dlatego ważne jest aby wkładka do butów była dobrze dobrana. W dobrych sklepach obsługa udostępnia bieżnię i analizuje chód dobierając odpowiednie buty. Moża także zrobic test w internecie stosując się do podanych schematów i dobrać wkładkę samodzielnie. Należy pamiętać także aby buty dobrze stabilizowały staw skokowy.
Nie poleca się używać butów innej osoby, gdyż wkładki dopasowują się do konkretnego kształtu stopy.
Pozdrawiam.