Biegunka a stan po resekcji odcinka jelita

Witam, mam problem, mieszkam w Wielkiej Brytanii, niestety lekarze nie robią badań kontrolnych. Przeżyłam w zeszłym roku poważną operację (resekcja odcinka jelita), a 3 tygodnie temu urodziłam córkę (cesarskie cięcie). Problem w tym, że od operacji jelit przez cały czas męczyła mnie biegunka (luźne, wodniste, żółte stolce), zatrzymała się tylko na okres ciąży. Teraz problem powrócił, proszę mi powiedzieć czy mam powody do niepokoju, martwię się, że coś tam w środku jest nie tak.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Często po operacjach resekcyjnych jelita cienkiego może dochodzić do czasowego lub przedłużającego się zespołu krótkiego jelita (w zależności od ilości pozostawionego odcinka jelita). Może prowadzić do niedoborów elektrolitowych i odżywczych. Leczenie w takim przypadku powinno być prowadzone przez ośrodki specjalistyczne (chirurgiczne bądź gastroenterologiczne). Jednakże, w celu weryfikacji proszę o kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu i zgłoszenie dolegliwości wraz z dokładną historią choroby. Pozdrawiam