Biegunka, bolesność brzucha i wzdęcia

Witam, mam 35 lat i problem z biegunką. Od 3 tygodni mam codziennie biegunke, bulgotanie w jelitach, czasem bol w dole brzucha jak przy miesiaczce i okropne gazy. Biore nifuroksazyd i trilak i jest troche lepiej ale po odstawieniu lekow wszystko wraca. Dodam jeszcze ze cały czas czuję dziwny dyskomfort w jelitach, mam ciagle wrazenie jakbym miala parcie na stolec. Od kilku dni natomiast od samego rana mam tylko biegunke a potem wrazenie jakbym miala zatwardzenie. Prosze o porade

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam , konieczna jest wizyta u lekarza i dalsza diagnostyka, być może przyczyną jest zespół jelita drażliwego, którego podłoże jest psychosomatyczne. Pozdrawiam

Psychosomatyczne podłoże to może mieć rak piersi u kobiety, której dziecko wybiegło na ulice i zabił je przejeżdżający samochód. Rzeczone objawy faktycznie dotyczą jelit, zaś ich przyczyną najczęściej jest nieprawidłowe odżywianie.