Biegunka i ból podczas oddawania stolca u 2-latka

Witam, Mój synio (2 lata i 2 miesiące) ma już 2 dni biegunkę, dzisiaj jest 3 dzień. 1 dnia było strasznie około 20 stolców , wczoraj 6 dzisiaj na razie 1. 1 dnia to aż piszczał z bólu tak miał podrażnioną pupkę. Nie wiem od czego to jest, nie gorączkuje, ma apetyt, dużo energii, nic go nie boli. Ząbek mu się nie wyrzyna, le ostatnio podjadł od taty trochę orzeszków czy to może być przyczyna? Dużo pije, podaje mu smectę co powinnam zrobić i jaka może być przyczyna? Dziękuję bardzo. Ewelina.

Milena Lubowicz

Najczęstszą przyczyną takich biegunek są wirusy np. rotawirus. Proszę dziecko nawadniać, można jeszcze podać doustny płyn nawadniający dostępny w aptece bez recepty i probiotyk. Gdyby nie było poprawy albo dołączyły się objawy niepokojące proszę o kontakt z pediatrą.
Pozdrawiam