Biegunka i bóle brzucha po spożyciu białka, owoców, warzyw, tłuszczu

witam. zmagam się z takimi objawami jak: biegunka i bóle brzucha po spożyciu białka, owoców, warzyw, tłuszczu, szybkie przemęczanie się, ciągły kata, problemy z koncentracją. robiłam badania na obecność przeciwciał igg oraz iga. wyniki wyszły ujemne. czy to świadczy o braku infekcji candida? jakie badania najlepiej jest wykonać do wykrycia tych grzybów? miałam gastroskopię z biopsją jelita i kolonoskopię bez biopsji i niczego nie stwierdzono. prosze o odpowiedz. objawy towarzyszą mi kilka lat.

Aleksander Ropielewski

Prawie na pewno nie jest to kandydoza jelita ponieważ stwierdzono by to w kolonoskopii (charakterystyczny obraz), a w dodatku wyniki IgG i IgA wyszły ujemnie, dlatego przyczyny upatrywałbym w nietolerancji pokarmowej lub zaburzeniach wydzielania trzustki. Proszę skontaktować się z lekarzem w celu przeprowadzenia dokładniejszej diagnostyki.