Biegunka i bóle brzucha przy zespole jelita wrażliwego

Witam mam pytanie odnosie IBS. Jak czesto objawy moga powracac.20grudnia mialam straszna biegunke i bole brzucha nie minol tydzien i znow boli brzuch biegunka przelewanie w brzuchu kolonoskopia mialam i mialam tam 1 polipa na katnicy z hispat wyszlo drobna grudka chlonna jelita cienkiego wszystkie wyniki ok amylaza aspat ldh bilrubina morfologia wprzatku usg jsmu brzusznej tez nawet gastroskopie mialam i nic prucz niewielkiej ilosci zolci a objawy mam coraz czesciej i martwi mnie to

Częstość występowania nieprzyjemnych objawów przy IBS zależy od wielu czynników i ma charakter indywidualny. Przede wszystkim duże znaczenie ma dieta oraz poziom stresu z jakim w danym okresie mamy do czynienia. Sugerowałabym się zgłosić do lekarza prowadzącego, który dobierze odpowiednie leki do aktualnego nasilenia objawów, a także do dietetyka, który pomoże dobrać dietę łagodzącą aktualne objawy i dyskomfort.