Biegunka i gorączka podczas ząbkowania u 10-miesięcznego dziecka

Dobry wieczór, chciałabym zasięgnąć porady dotyczącej biegunki u 10 miesiecznego dziecka. Mój syn ząbkuje i od 2 dni na 2- 3 stolce. W nocy z piatku na sobote miał gorączke 38.5, sobotę do wieczora było spokojnie ale od 18 srednio co 2 godziny robił bardzo luzny stolec, nie chciał spac, ewidentnie bolał go brzuszek. Dzisiaj nie ma objawów bólu ale robił kupkę tez co 2 - 3 godziny, płynna, podaje mu smekte i duzo płynów do tego kaszke ryżową, nie wiem czy udac sie do lekarza. Dziekuje za pomoc

Milena Lubowicz

Jeżeli nie będzie poprawy, proszę udać się do lekarza, żeby ocenił czy dziecko ma cechy odwodnienia. Poza tym co Pani podaje proponuję doustne płyny nawadniające np. Orsalit czy Hydrolit oraz probiotyk np. Enterol czy Lacidofil.
Pozdrawiam