Biegunka i odmowa przyjmowania płynów u 2,5-latka

Witam ma 2,5 roczne dziecko od piatku ma biegunke z 1 dniowa przerwa. Co mam robic czy mam jechac do lekarza? dziecko nie chce pic elektrolitow wogole za bardzo nie chce pic.

Aleksander Ropielewski

Z Pani opisu wynika, że mogło lub niedługo dojdzie do odwodnienia (zwłaszcza jeżeli dziecko ma gorączkę). Ponieważ nie mogę bez badania ocenić czy dziecko jest odwodnione czy nie sugeruję kontakt z lekarzem, aby nie doprowadzić do sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia dziecka.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie w tej sytuacji wskazany jest niezwloczny kontakt z pediatrą.