Biegunka i osłabienie - czy dolega mi coś poważnego?

Witam! Proszę o interpretację moich wyników badań. Jestem 16 miesięcy po cesarskim cięciu i 9 miesięcy po wycięciu wyrostka robaczkowego (też cięcie). Od jakiegoś miesiąca źle się czuję, tzn. często boli mnie głowa, a od około 2 tygodni co 3 dni mam biegunkę. Boję się przez to wyjść z domu. Ostatnio, jak byłam na spacerze, zrobiło mi się tak słabo, że myślałam, że nie dojdę do domu. Czasami czuję się zmęczona, chociaż tak naprawdę nic dużego nie zrobiłam. Wczoraj zrobiłam badania i wyszło, że WBC wynosi 2,59; RBC 4,56; HGB 13,5; HCT 38,2; PLT 314; NEUT% 33,6; LYMPH% 53,7; MONO% 10; BASO% 1,2. Proszę o poradę. Czy dolega mi coś poważnego?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

wyniki badań najlepiej jest interpretować w odniesieniu do pacjenta, czyli mając możliwość dogłębnej rozmowy z pacjentem oraz zbadania go. Jeżeli chodzi o Pani wyniki, niepokojąca wydaje się liczba leukocytów (obniżona, dolna granica normy to zwykle 4 tys./ml).

Trudno jest jednak przez internet stwierdzić, jaka jest tego przyczyna u Pani. Obniżony poziom leukocytów może być spowodowany przewlekłym stresem, przewlekłą infekcją, niedawno przebytą infekcją, problemami z tarczycą oraz chorobami krwi (szpiku kostnego).

Z pewnością powinna Pani udać się do lekarza, na początek do internisty, który zbada Panią i postawi wstępną diagnozę. Wydaje mi się, że wynik należy powtórzyć (np. za 2 tygodnie), oprócz tego z badań laboratoryjnych proponuję wykonać OB, CRP oraz TSH oraz rozmaz ręczny. Jednak wyniki badań, tak jak pisałam wcześniej, zwykle są tylko uzupełnieniem dla tego, co lekarz może stwierdzić w rozmowie z pacjentką i badaniu fizykalnym.

Pozdrawiam serdecznie