Biegunka i współzycie a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Daylette

witam przyjmuje tabletki daylette . 4.08.2014 okolo godziny 3 w nocy mialam biegunke tej samej nocy wspolzylam rano o godzinie 7 wzielam 8 tabletke z blistra po okolo 30 minutach mialam biegunke i tak przez caly dzien...wieczorem wspolzylam dzisaj wielam 9 tabl z blistra .. czy jest mozliwosc ciazy zo mam zrobic jak zachowac branie tabletek

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli biegunka miała bardzo duże nasilenie, istnieje ryzyko nieprawidłowego wchłonięcia tabletki i obniżenia skuteczności antykoncepcji. Niezwłocznie po ustąpieniu biegunki powinna Pani przyjąć "dodatkową" tabletkę, co umożliwiłoby utrzymanie skuteczności antykoncepcji.