Biegunka i wymioty po stosowaniu antybiotyku na anginę u dziecka

Witam. Moje pytanie dotyczy chrześniaka. W czwartek pojawiła się u niego gorączka. Ponad 38 stopni wiec w piątek pojechaliśmy do lekarza i okazało się, że mały ma angine. Doktor przepisała mu leki. Mały wczoraj zwymiotował oraz raz wystąpiła biegunka ale poza tym nic wiecej.Gorączka ustąpiła. Natomiast dzisiaj mały wymiotuje, ma biegunke oraz pojawił się czerwone krostki na podniebieniu. Czy to normalne? Kiedy biegunka oraz wymioty powinny ustąpić? Proszę o odpowiedź ponieważ bardzo się martwie

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania nie jestem w stanie stwierdzić czy powodem jest angina, infekcja wirusowa dóg oddechowych lub układu pokarmowego. Małe dzieci chorują z dużym nasileniem objawów i ich znaczną zmiennością, dlatego konieczna jest ocena dziecka przez lekarza.