Biegunka i wymioty przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam serdecznie.
Proszę o pomoc. Od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Co prawda co jakiś czas je zmieniam, bo przestają mi służyć i zaczynają się krwawienia. Jestem w trakcie brania 2 opakowania ****. Okres powinien pojawić się 2 tygodnie temu i nic tylko dwudniowe plamienia, a ból jak na okres. Do dziś pobolewa mnie podbrzusze-jest nabrzmiałe, zdarza się, że wymiotuję i mam zgagę, często oddaje również mocz. Nie mam obolałych piersi.
Najbardziej niepokoi mnie to, że w zeszłym miesiącu miałam ostrą 3 dniową biegunkę (w ulotce piszą, że jest szansa zajścia w ciąże przy biegunce i wymiotach, gdyż wydalana zostaje tabletka). 15.02.2010r zrobiłam test ciążowy ale nic nie wykryło (co prawda robiłam go ok. godziny 17).
Bardzo proszę o informację, czy mogę być w ciąży?

Witam serdecznie.
Proszę o pomoc. Od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Co prawda co jakiś czas je zmieniam, bo przestają mi służyć i zaczynają się krwawienia. Jestem w trakcie brania 2 opakowania ****. Okres powinien pojawić się 2 tygodnie temu i nic tylko dwudniowe plamienia, a ból jak na okres. Do dziś pobolewa mnie podbrzusze-jest nabrzmiałe, zdarza się, że wymiotuję i mam zgagę, często oddaje również mocz. Nie mam obolałych piersi.
Najbardziej niepokoi mnie to, że w zeszłym miesiącu miałam ostrą 3 dniową biegunkę (w ulotce piszą, że jest szansa zajścia w ciąże przy biegunce i wymiotach, gdyż wydalana zostaje tabletka). 15.02.2010r zrobiłam test ciążowy ale nic nie wykryło (co prawda robiłam go ok. godziny 17).
Bardzo proszę o informację, czy mogę być w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam serdecznie.
Proszę o pomoc. Od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Co prawda co jakiś czas je zmieniam, bo przestają mi służyć i zaczynają się krwawienia. Jestem w trakcie brania 2 opakowania ****. Okres powinien pojawić się 2 tygodnie temu i nic tylko dwudniowe plamienia, a ból jak na okres. Do dziś pobolewa mnie podbrzusze-jest nabrzmiałe, zdarza się, że wymiotuję i mam zgagę, często oddaje również mocz. Nie mam obolałych piersi.
Najbardziej niepokoi mnie to, że w zeszłym miesiącu miałam ostrą 3 dniową biegunkę (w ulotce piszą, że jest szansa zajścia w ciąże przy biegunce i wymiotach, gdyż wydalana zostaje tabletka). 15.02.2010r zrobiłam test ciążowy ale nic nie wykryło (co prawda robiłam go ok. godziny 17).
Bardzo proszę o informację, czy mogę być w ciąży?

Witam!

Radzę powtórzyć test teraz, z porannego moczu, tak aby z całkowitą pewnością wykluczyć ciążę. Pani objawy mogą jednak być wywołane działaniem niepożądanym przyjmowanych przez Panią tabletek. Jeśli będą się utrzymywać, najprawdopodobniej konieczne będzie odstawienie tego preparatu.
Pozdrawiam serdecznie!