Biegunka i wymioty przy zastosowaniu tabletek Vibin Mini

Witam ! Zawsze biorę tabletki antykoncepcyjne o godzinie 20.00 . Tym razem też tak było ale ok 24.00 miałam lekką biegunkę a o 2.00 w nocy wymiotowałam. Po wymiotach zażyłam taką samą tabletkę z zapasowego opakowania, a na następny dzień wzięłam tabletkę kolejną jak co dzień o 20.00. Czy dalej mam kontynuować normalnie opakowanie i zrobić 7 dniową przerwę ? Czy wszystko jest w porządku ? Dodam, że biorę tabletki vibin mini a była to 20 tabletka z opakowania.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Postąpiła Pani jak najbardziej prawidłowo. Nie ma powodów do niepokoju - skuteczność antykoncepcyjna nie jest zmniejszona. Proszę dokończyć przyjmowanie tabletek z opakowania, a następnie zrobić 7 dniową przerwę.