Biegunka o odrażającym zapachu, ze śluzem po antybiotykach

Po antybiotykach wystąpiła biegunka o odrażającym zapachu, ze śluzem. Po dziewięciu dniach rytm wypróżnień zaczął wracać do normy, jednak nie było to samo co przed chorobą. Po tygodniu lepszego zdrowia, wrociła biegunka. Trwała 5 dni. Poszedłem do lekarza. Dostałem probiotyki oraz  trimebutynę. . Przez 10 dni stosowania leków czułem się dobrze(brak biegunki i bólu brzucha). Zakończyłem kurację i objawów brak.. Nie miałem badań na Clostridium. Czy powinienem sie niepoić skoro objawy ustąpiły?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie, nie ma powodów do niepokoju. Jeśli byłoby to Clostridium objawy nie ustąpiłyby tak szybko i po tak łagodnych lekach. Jeśli jednak objawy powróciłyby, należy wykonać badanie w kierunku Clostridium.